2024 жылдың сәуір айында Фармацевтикалық пәндер кафедрасының ұйымдастыруымен «Азаматтардың діни сенім бостандығы құқығын түсіңдіруге, Ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге, оның ішінде терроризмнің, нәсілдік және діни экстремизмнің таралуын тоқтату» тақырыбында СФҚ-11-02-22 тобының білім алушыларымен тәрбие жұмысы өтті. Аталған іс-шараға Фармацевтикалық пәндер кафедрасының оқытушылары Тауасарова Д. Е. қатысты.

Тәрбие жұмысы барысында білім алушылар азаматтардың діни сенім бостандығы – бұл демократияшыл қоғамның іс-әрекет етуінің қажетті өмірлік шарты, адамның құқықтары мен бостандықтары жүйесінің негізгі элементтерінің бірі болып табылады. Діни сенім бостандығы мәселесі көпконфессиялық мемлекет саналатын Қазақстан үшін әрдайым маңызды екені айтылды.

Тәрбие жұмысы соңында білім алушылар ғылымның қай саласы болса да, бәсекеге қабілетті етіп тәрбиелеуіміз қажет. Соның ішінде құқықтық сауаттылықты арттыруға аса мән беріп, тиісті шаруалар атқарылуы керек. Әрине, бұл мәселелер бір немесе екі күннің ішінде бола салатын дүние емес. Осындай күйбең тіршілікте заңды білу – заман талабы екендігін ойымыздан шығармауымыз тиіс.

02.05.2024, 11:35